Výstavy v GaPu

Komentovaná prohlídka výstavy MIX & MATCH

proběhlo
21/7/21
21/7/2021
Pokud by Vás zajímalo, proč má váza prsty a jak se stane zázvor flakonem na parfém, přijďte ve středu 21. 7. v 18:00 na komentovanou prohlídku. (Vhodné zejména pro milovníky chlebíčků, pečené kachny a svíčkové!)
Více o výstavě

MIX & MATCH: Jiří Bartůněk, Ilona Dragoeva, Jakub Knápek, Lenka Němcová

proběhlo
25/6/21
22/8/2021
Výstava MIX & MATCH představuje autory z Ústí nad Labem a jejich prezentace akcentuje společné rysy v tvorbě jinak poměrně rozdílných osobností. Objekty tří studentů ateliéru Skla Fakulty umění a designu UJEP doplňuje malíř Jiří Bartůněk, který je generačně sice vzdálený, ale shoduje se tematikou své tvorby i způsobem zacházení se současnými nebo i nadčasovými aspekty. To, co autory spojuje, je mixování stylů, materiálů a kontextů. Historické techniky v současném pojetí, dnešní design pracující s klasickými odkazy nebo formami, současné téma v přesahu věků. Různorodé přístupy umělců v sobě nesou ještě určitý nadhled nebo humornou stopu, která diváka jistě osloví.
Více o výstavě

Aleš Růžička: Území

proběhlo
11/12/20
18/6/2021
Aleš Růžička patří mezi nekompromisní a nepřehlédnutelné představitele současné české malby. Do odborného povědomí se uvedl na IV. Zlínském salonu mladých v roce 2006, kde za své Parky získal I. Cenu Václava Chada. Jako pravověrný vyznavač malby kloubí její významový a smyslový proud a propojuje apollinskou bdělost s živelným, extravagantním a nepředvídatelným dionýským protipólem romantiků, spojeným se stavem opojení. Pro sebe přirozenou fyzickou expresivitu koriguje vždy přítomným sdělením konkrétního obsahu a balancuje tak na romantické vlně napětí mezi extází a bdělostí, přírodou a člověkem. Jeho „odvážně konzervativní„ malba je výrazem bytostné potřeby malovat a vyznačuje se i přes tíhnutí k tmavým odstínům koloristickou bohatostí, haptickými hmotami barevné pasty a místy přidanou kresebnou linkou.
Více o výstavě

Jiří Franta & David Böhm: Xantofobie

proběhlo
28/8/20
1/11/2020
Známá autorská dvojice Jiří Franta a David Böhm jsou neúnavnými kreslíři. Kresbu vnímají jako stopu, záznam (času, místa, situace). Hranice média kresby se snaží neustále překračovat při různých hravých a performativních projektech. Autoři se vzpírají ustálenému chápání kresby jako něčeho statického. Svoji tvorbu si často "komplikují" různými překážkami, využívají pro umění netypických komponent, jako například těžké technologie, pracují s prvkem náhody a počítají i se vstupem diváka.
Více o výstavě

Definitivně krásné! Dopřejme si kafíčko.

proběhlo
17/7/20
22/8/2020
Ve spolupráci s dokumentaristou, režisérem a kurátorem Martinem Dostálem jsme pro vás připravili výstavu Definitivně krásné! Dopřejme si kafíčko.
Více o výstavě

Maxim Velčovský: Manifesty

proběhlo
3/7/20
23/8/2020
Studenti Ateliéru keramiky a porcelánu VŠUP dostali v rámci klauzurního zadání téma Manifest a měli se zamyslet nad svojí tvorbou v souvislostech doby, ve které tvoří. Cílem nebylo zadávat tento úkol proto, aby vznikly fatální deklarace či programová prohlášení. Výsledné práce však reagují na svět pomocí slova a materiálu nastupující generace.
Více o výstavě

Výstava olejomalby

proběhlo
15/6/20
30/6/2020
Kurz olejomalby byl zahájen na podzim roku 2019. Od počátku byl veden s důrazem na malování dle vlastních představ s přibližováním znalosti řemesla a techniky. Už po prvních setkáních došlo mezi účastníky přímo k zázračné souhře.
Více o výstavě

Výstava dětem

proběhlo
1/6/20
14/6/2020
Co je skutečnost a co iluze? Kde končí svoboda? Jak namalovat smutek a jak radost? To jsou otázky, nad kterými bloumaly a tvořily děti, které navštěvovaly půlroční výtvarný kurz v GaPu.
Více o výstavě

Filip Dvořák - David Hanvald - Evžen Šimera: Definitivně krásné! Dopřejme si kafíčko.

proběhlo
8/2/20
31/5/2020
Ve spolupráci s dokumentaristou, režisérem a kurátorem Martinem Dostálem jsme pro vás připravili výstavu: Filip Dvořák - David Hanvald - Evžen Šimera Tito tři vizuální artisti nám předkládají klasické médium obrazu, které je neustále disponováno k novým a novým permutacím, ať už se pohybuje na dvojploše či přeteče do trojprostoru. Slovo experiment je už zajisté zastaralé, ale osvěžující pokrok v mezích malířského “zákona” nemá dispoziční omezení.
Více o výstavě

Martina Rötlingová: Adorace odpadu, znesvěcení pokladů

proběhlo
29/11/19
5/1/2020
Pro znojemskou výstavu v GaPu vytvořila Martina Rötlingová sérii maleb, grafik a objektů, ve kterých uchopuje téma konzumerismu a s ním související produkci odpadu.
Více o výstavě

Jan Gemrot: Cesta k nadvědomí

proběhlo
20/9/19
23/11/2019
Mimořádný talent malíře Jana Gemrota (1983) se projevil už u přijímacího řízení na AVU, kdy mu byla udělena výjimka, aby mohl nastoupit ke studiu klasické malby v ateliéru Zdeňka Berana sotva po skončení třetího ročníku Střední výtvarné školy Václava Hollara. Hojně vystavoval již za studií, je v zastoupení mj. i ve sbírce Národní galerie.
Více o výstavě

Milan Cais: Živý kabel propojení

proběhlo
14/6/19
18/9/2019
Znojemská výstava v GaPu volně navazuje na rozsáhlou výstavu TATA 3OJS, která nedávno proběhla ku příležitosti 30. výročí kapely Tata Bojs v pražském Centru současného umění Dox. Milan Cais připravil speciálně pro GaP koncept s názvem Živý kabel propojení, ve kterém spojuje témata zdánlivě nesourodá.
Více o výstavě

Liebers / Milenci: výstava studentů Intermediální tvorby 1, AVU

proběhlo
11/6/19
12/6/2019
Milenci. Nejsou jenom vášniví, jenom zamilovaní, nejsou pouze spontánní, milencem může být někdy každý každému… a může?
Více o výstavě

Vladimír Houdek: Ocel

proběhlo
3/5/19
11/6/2019
Inaugurační výstava GaPu představuje výtvarníka Vladimíra Houdka (1984), výrazného autora současné české malby, absolventa malířského ateliéru Vladimíra Skrepla na AVU, držitele Ceny kritiky (2010) a laureáta Ceny Jindřicha Chalupeckého (2012).
Více o výstavě