top of page

Radka Bodzewicz: Too Close to the Sun 21/3 2025 – 25/5 2025

  • 3. 6. 2025
  • Minut čtení: 1

Nová výstava intermediální umělkyně Radky Bodzewicz propojuje zdánlivě nepropojitelné –⁠ virtuální realitu, řecké báje a současné umění.


Výstava "Too Close to the Sun" Radky Bodzewicz vychází z antického příběhu o Ikarovi, ve kterém prostřednictvím vizuálního vyprávění nachází nadčasová a současná témata: touhu po volnosti, vztah mezi rodiči a dětmi, vzepření se nesvobodě či překročení linie, které může vést k tragickému konci.


Do obrazů malířky je velmi lehké téměř vstoupit, a to nejen díky motivům, které se mohou týkat v podstatě každého z nás. Návštěvníci výstavy budou mít možnost prostřednictvím mobilní aplikace malby rozpohybovat a spustit jejich další vrstvy. Obrazy tak získávají další, nečekaný rozměr –⁠ takzvanou rozšířenou realitu, ve které dílo ožívá v animaci.


Kurátor: Radek Wohlmuth





 
 

Přinášíme současné umění do skvělého města!

PO–ČT: 8.00–18.00

​​​PÁ: 8.00–22.00

SO–NE: 9.00–18.00

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Kollárova 27, Znojmo
Galerie: +420 737 990 973
Kavárna: +420 605 288 985
info@umenidoznojma.cz

Naše aktivity vznikají za podpory:

Logo město Znojmo
Logo MKČR
sfkcr.jpg
LogoZnamka01_edited.jpg
Logo BoysPlayNice
CS V Spolufinancováno Evropskou unií_BLACK OUTLINE.jpg
bottom of page