top of page

pá 14. 10.

|

GaP / Galerie a Prostor

Not the Same As It Was: Hana Řičičová / Pavel Turek / Karel Veselý

Hudba krize i naděje.

Not the Same As It Was: Hana Řičičová / Pavel Turek / Karel Veselý
Not the Same As It Was: Hana Řičičová / Pavel Turek / Karel Veselý

Čas a místo

14. 10. 2022 20:00

GaP / Galerie a Prostor, Kollárova 27, 669 02 Znojmo, Česko

O události

Not the Same As It Was: hudba krize i naděje. Hana Řičicová, Pavel Turek a Karel Veselý uvádí klipový a poslechový večer.

Klimatický kolaps, ekonomická recese a (post)pandemické deprese staví lidstvo před nové výzvy. Jak na současné krize reaguje populární hudba? Ponořil se pop do melancholie nebo se snaží zvěstovat optimismus a hledá naději? Současnou klipovou tvorbu uvádí trio hudebních publicistů známých z časopisu Respekt nebo Radia Wave.

Hana Řičičová

Působí jako redaktorka publicistiky a moderátorka Českého rozhlasu Radia Wave. Do srpna připravovala podcast týdeníku Respekt a tamtéž přispívala i do kulturní rubriky. Je součástí pořadatelského týmu multižánrového festivalu Luhovaný Vincent. Ve volném čase nejraději kouká do mobilu.

Pavel Turek

Hudební publicista působící v redakci týdeníku Respekt. V minulosti se podílel na chodu časopisu Živel, publikoval texty v Reflexu, MF Dnes, spolupracuje s ČRo Radiem Wave. V letech 2007–2009 pracoval pro server Aktuálně. Externě přednáší na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Karel Veselý

Nezávislý hudební publicista. Je členem redakce hudebního časopisu Full Moon, spolupracovníkem ČRo-Radio Wave a přispěvovatelem online médií Aktuálně.cz nebo Alarm. V roce 2010 vydal knihu Hudba ohně, je spoluautorem publikace Planeta Nippon (2017) nominované na cenu Magnesia Litera. Ve stejném roce také vydal svoji románovou prvotinu BombaFunk. V loňském roc epka vydal společně s Milošem Hrochem publikaci Všechny kočky jsou šedé.

VSTUPNÉ: 100 Kč (na místě)

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR, Jihomoravského kraje a hlavního města Prahy.

Sdílet událost

bottom of page