top of page

st 24. 1.

|

Kollárova 27, Znojmo

Workshop pro rodiče / Konsent: Děti to chtěj vědět taky

Workshop pro rodiče / Konsent: Děti to chtěj vědět taky
Workshop pro rodiče / Konsent: Děti to chtěj vědět taky

Čas a místo

24. 1. 2024 17:00 – 20:30

Kollárova 27, Znojmo

O události

Konsent je nezávislá organizace, která přistupuje k otázkám sexu a vztahovosti inovativně a zodpovědně.

Sexualita, vztahy, intimita, tělesná integrita – to vše jsou velmi důležitá témata v životě vašeho dítěte a Konsent vám pomůže se na ně připravit. Jak si nastavit vlastní hranice a respektovat hranice ostatních? Jak naučit dítě říkat NE v případě jakéhokoliv nepříjemného fyzického kontaktu? Jak naučit dítě správně vnímat svoje tělo, aby vědělo, že ženy/muži, co vidí na sociálních sítích, také často nevypadají tak, jako na fotkách? V jakém věku a jak říct, kde se berou děti? Jak mluvit o antikoncepci? Jak vysvětlit dítěti sexuální orientaci? Jak probíhají fyzické a psychické změny v dítěti a jak s ním o tom mluvit? Na tyto a další otázky odpoví workshop nejen pro rodiče.

Workshop je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži, jak můžou probíhat konverzace o citlivých tématech s dětmi a dospívajícími. Probíhá interaktivní formou v bezpečném prostředí, abyste se mohli během kurzu na cokoliv zeptat a otevřeně diskutovat své názory či zkušenosti. Nabyté vědomosti si ke konci workshopu můžete prakticky vyzkoušet na modelových situacích.

Metodiku workshopu nám pomohla vymyslet Mgr. Dagmar Krišová, která se věnuje tématům sexuální výchovy u dětí a snaží se tuto tématiku přenést i do školního prostředí. Spolu s ní jsme vymysleli strukturu a témata workshopu tak, aby pro vás byl co nejvíce přínosný.

Více informací naleznete zde: https://konsent.cz/rodice/

Vstupné: 150 Kč (pouze předprodej do úterý 23. ledna, 15:00) 

Minimální počet účastníků: 20

Vstupenky

  • Předprodej

    150,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page