top of page

so 04. 11.

|

Kollárova 27, Znojmo

Workshop dekorace porcelánu s ateliérem Atropa (2. termín)

Workshop dekorace porcelánu s ateliérem Atropa (2. termín)
Workshop dekorace porcelánu s ateliérem Atropa (2. termín)

Čas a místo

04. 11. 2023 15:00 – 19:00

Kollárova 27, Znojmo

O události

Přijďte se seznámit s technikami dekorace porcelánu a naučte se, jak se s ním pracuje, jaké jsou jeho možnosti a úskalí.

Během kurzu si nadekorujete vlastní porcelánovou sadu. Můžete si vyzkoušet malbu podglazurovými barvami a engobami nebo dekoraci bublinováním s  vykrývacím voskem. Nakonec se ještě dozvíte, jak se porcelánový výrobek glazuje a svou sadu si sami naglazujete.  V ceně kurzu jsou připraveny přežahnuté kousky k dekoraci. Buď 2 ks větších hrnků (400 ml), nebo 3 ks menších hrnků s hmatkou (250 ml). V ceně je dále zaslání vašich výrobků po výpalu zásilkovnou nebo balíkovnou (cca 1–3 týdny po proběhnutí kurzu). Na větší hrnek sedí to-go víčko, které si na kurzu budete moct v případě zájmu dokoupit a dokoupit si budete moct i další kusy porcelánu, pokud jich budete chtít více.  Kurz je fajn i pro úplné začátečníky a kohokoli, kdo má chuť si odpočinout u tvorby a dozvědět se něco nového, nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti. Spodní věková hranice je 13 let. Kdo se zúčastnil jarního termínu, může klidně přijít znovu, protože Vendy tentokrát přiveze jiné velikosti a tvary porcelánu a změnila paletu barev pro bublinování.

Lektorka Vendula Janíková se prací s keramikou zabývá už od studia na Střední umělecké škole v Ostravě. Dále studovala na Katedře výtvarné výchovy na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde momentálně vyučuje ateliér Šperku a objektu.

Nejvíce ji oslovila právě práce s porcelánem, pro svou čistotu a jemnost. Je zakladatelkou ateliéru Atropa, kde je jí v tvorbě hlavní inspirací její dětství a původ v malé vesnici v moravskoslezských Beskydech. Odtud se do jejích návrhů dostávají přírodní tvary, inspirované bylinami, lesem a horami.

Cena: 1250 Kč / osoba / pouze předprodej do pátku 3. listopadu, 15:00

Max. kapacita 8 lidí.

Instagram

Facebook

Vstupenky

  • Předprodej

    1 250,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page