top of page

so 20. 5.

|

Kollárova 27, Znojmo

Workshop dekorace porcelánu

Workshop dekorace porcelánu
Workshop dekorace porcelánu

Čas a místo

20. 5. 2023 9:00 – 13:00

Kollárova 27, Znojmo

O události

Přijďte se seznámit s technikami dekorace porcelánu. Naučit se, jak se s porcelánem pracuje, jaké jsou jeho možnosti a úskalí.

Během kurzu se dozvíte, jaké typy dekorace se na porcelán používají a nadekorujete si vlastní porcelánovou sadu. Lektorka Vendula Janíková na kurzech pracuje s možnostmi malby podglazurovými barvami a engobami, s dekorací kobaltovými bublinami a s vykrývacím voskem. Na své sadě si můžete vyzkoušet jakékoli možnosti těchto dekorací. Nakonec se ještě dozvíte, jak se porcelánový výrobek glazuje, a svou sadu si sami naglazujete.

V ceně kurzu jsou připraveny přežahnuté kousky k dekoraci. Buď 4 ks menších porcelánových kalíšků (100–150 ml), nebo 2 ks misek (350 ml). Dále máte v ceně zaslání vašich výrobků po výpalu zásilkovnou, nebo balíkovnou (cca 1–3 týdny po proběhnutí kurzu).

Kurz je fajn i pro úplné začátečníky a kohokoli, kdo má chuť si odpočinout u tvorby a dozvědět se něco nového. Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti, a přesto si vytvoříte několik kousků vlastnoručně dekorovaného porcelánu.

O lektorce: Vendula Janíková se prací s keramikou zabývá už od studia na Střední umělecké škole v Ostravě, která jí dala zejména technologický základ tvorby s keramickým materiálem a přístupem k němu. Později své výtvarné sklony rozvíjela především na olomoucké Univerzitě Palackého na Katedře výtvarné výchovy, kde momentálně také vyučuje v ateliéru Šperku a objektu. Z rozsáhlého pole práce s keramikou ji nejvíce oslovil porcelán pro svou čistotu a jemnost, kterou je možné doplňovat širokou škálou dekorací. V rámci vlastního ateliéru pracuje tedy zejména s porcelánovou hmotou technikou lití do sádrových forem. Tuto techniku také zprostředkovává formou keramických kurzů pro veřejnost. Inspirací pro její vlastní tvorbu je zejména dětství a původ v malé vesnici v Moravskoslezských Beskydech. Odtud se do jejích návrhů dostávají přírodní tvary, inspirované bylinami, lesem a horami. Tyto prvky pak ráda kombinuje s čistým, jednoduchým a funkčním designem.

Vstupné: 1250 Kč (pouze předprodej)

Vstupenky

  • Předprodej

    1 250,00 Kč
    Vyprodáno

Tato událost je vyprodána

Sdílet událost

bottom of page