top of page

st 22. 9.

|

Gap/ Galerie a Prostor

Noc literatury

Noc literatury je projekt Českých center na podporu soudobé evropské literatury a zároveň propagaci zajímavých míst ve městech. Jedná se o sérii čtení napříč Českou republikou. V posledních letech se projet postupně rozšiřuje i do dalších zemí.

Noc literatury
Noc literatury

Čas a místo

22. 9. 2021 20:00

Gap/ Galerie a Prostor, Kollárova 27, 669 02 Znojmo, Česko

O události

Současní autoři, netradiční místa a známé osobnosti: to je tvář série veřejných čtení – Noc literatury. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint.

Cílem Noci literatury je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků.

Projekt pořádají Česká centra od roku 2006. Před sedmi lety se k němu připojil také Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a počet měst zapojených do projektu každým rokem stoupá.

Noc literatury se účastní i mnoho evropských a mimoevropských měst. Projekt se postupně rozrůstá a stává se kulturní akcí s mezinárodním rozměrem.

Více na oficiálních stránkách, https://www.nocliteratury.cz/o-projektu/

Vstupenky

  • Registrace

    0,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page