top of page

so 20. 4.

|

Kollárova 27, Znojmo

Dětem / Divadlo KAKA: Morena

Dětem / Divadlo KAKA: Morena
Dětem / Divadlo KAKA: Morena

Čas a místo

20. 4. 2024 16:00

Kollárova 27, Znojmo

O události

Hudební loutkové představení opírající se o tradici Vítání jara a vynášení smrti za doprovodu lidových zpěvů: "Již nesem smrt ze vsi, nové léto do vsi." . Velmi interaktivní inscenace má přiblížit dětem tuto tradici.

Co se stane, když se zima rozhodne, že nikam nepůjde, nenechá se vynést a místo toho roste? Dokáží děti pomocí písniček a příroda pomocí květů a rodících se zvířátek nakonec Morenu vynést ze vsi? Napínavý příběh se šťastným koncem. A nebojte se. Naše Morena není tak strašidelná, jak se může na první pohled zdát. Možná bude dětem spíše k smíchu.

O souboru:

Divadlo KAKA bylo založeno v červnu roku 2010. Jeho členy jsou dvě herečky – absolventky DAMU herectví alternativního a loutkového divadla Štěpánka Vanická a Jana Nosálková. Produkuje loutková představení pro děti a dospělé. Základní působení má v Praze, ale jakožto divadlo zájezdové navštěvuje celou Českou republiku.

Zaměřuje se především na dětské diváky od dvou let výš. Pohádky jsou interaktivní, plné písniček a loutek navržených a vyrobených profesionálními scénografy. Loutkové scény prolínají scény činoherní a dynamicky se střídají, aby i ten nejmenší divák udržel pozornost. Zároveň jsou představení koncipována tak, aby byla stále přítomna i linie pro dospělé publikum.

Délka představení: 40 min

Vhodné od tří let

Vstupné: 100 Kč předprodej; 140 Kč na místě.  

Akce vznikla za finanční podpory SFK.

Sdílet událost

bottom of page