top of page

Wed, Nov 01

|

Kollárova 27, Znojmo

Workshop pro rodiče / Konsent: Děti to chtěj vědět taky

Workshop pro rodiče / Konsent: Děti to chtěj vědět taky
Workshop pro rodiče / Konsent: Děti to chtěj vědět taky

Time & Location

Nov 01, 2023, 5:00 PM – 8:30 PM

Kollárova 27, Znojmo

About the event

Konsent je nezávislá organizace, která přistupuje k otázkám sexu a vztahovosti inovativně a zodpovědně.

Sexualita, vztahy, intimita, tělesná integrita – to vše jsou velmi důležitá témata v životě vašeho dítěte a Konsent vám pomůže se na ně připravit. Jak si nastavit vlastní hranice a respektovat hranice ostatních? Jak naučit dítě říkat NE v případě jakéhokoliv nepříjemného fyzického kontaktu? Jak naučit dítě správně vnímat svoje tělo, aby vědělo, že ženy/muži, co vidí na sociálních sítích, také často nevypadají tak, jako na fotkách? V jakém věku a jak říct, kde se berou děti? Jak mluvit o antikoncepci? Jak vysvětlit dítěti sexuální orientaci? Jak probíhají fyzické a psychické změny v dítěti a jak s ním o tom mluvit? Na tyto a další otázky odpoví workshop nejen pro rodiče.

Workshop je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži, jak můžou probíhat konverzace o citlivých tématech s dětmi a dospívajícími. Probíhá interaktivní formou v bezpečném prostředí, abyste se mohli během kurzu na cokoliv zeptat a otevřeně diskutovat své názory či zkušenosti. Nabyté vědomosti si ke konci workshopu můžete prakticky vyzkoušet na modelových situacích.

Metodiku workshopu nám pomohla vymyslet Mgr. Dagmar Krišová, která se věnuje tématům sexuální výchovy u dětí a snaží se tuto tématiku přenést i do školního prostředí. Spolu s ní jsme vymysleli strukturu a témata workshopu tak, aby pro vás byl co nejvíce přínosný.

Více informací naleznete zde: https://konsent.cz/rodice/

Vstupné: 150 Kč (pouze předprodej do úterý 31. října, 15:00) 

Minimální počet účastníků: 20

Tickets

  • Předprodej

    CZK 150.00
    Sold Out

This event is sold out

Share this event

bottom of page