top of page

Wed, May 15

|

Kollárova 27, 669 02 Znojmo

Přednáška / Příběhy umění: BIOM; Jak budou vypadat města budoucnosti?

Přednáška / Příběhy umění: BIOM; Jak budou vypadat města budoucnosti?
Přednáška / Příběhy umění: BIOM; Jak budou vypadat města budoucnosti?

Time & Location

May 15, 2024, 6:00 PM

Kollárova 27, 669 02 Znojmo

About the event

BIOM představuje architektonickou vizi světa, kde velká část lidí žije za pomoci vyspělé technologie v téměř soběstačných městech, nabízejících obyvatelům kvalitnější prostředí pro život. V rámci této vize dochází k přeměně a přesunu části zemědělství, vodních zdrojů a výroby energie do blízkosti obyvatel měst. Tyto zdroje vylepšují kvalitu městského života, výrazně snižují nároky na dopravu, zvyšují soběstačnost a obecně snižují závislost měst na okolním světě. Projekt BIOM představí Roman Bolcek z VUT v Brně.

Ing. arch. Roman Bolcek

Doktorand na Fakultě architektury VUT v Brně na Ústavu experimentální tvorby. Jeho základní výzkum se zabývá globálními otázkami dnešních velkoměst v rámci architektury s ohledem na environmentální prostředí. Výsledky svého výzkumu chce v budoucnu využít při aplikovaném výzkumu na jednotlivé architektonické elementy nebo architektonické formy pro budovy budoucnosti.

Zajímá se také o robotizaci, automatizaci a nové materiály v rámci stavebních procesů. Spolupracuje na dalších výzkumných projektech v rámci univerzity, jako je BIOM, Hlína pro lidi, Antarktida nebo NAKI III. V soukromé praxi spolupracuje na architektonických nebo designových projektech, zabývá se 3D tiskem a 3D modelováním pro průmysl 4.0 a je jednatelem ver společnosti BIOM research project s.r.o.

Vstupné dobrovolné.

Share this event

bottom of page