Promítání dokumentu Bauhaus Spirit / Festival Film a architektura

1/10/19 19:30
1/10/19 23:00

Těšíme se na vás na filmovém večeru v GaPu! :)
Promítání německého dokumentu Bauhaus Spirit proběhne v rámci festivalu FILM A ARCHITEKTURA. Místo si, prosím, rezervujte předem, cena vstupenky je 100,-.
-------
Festival Film a architektura podněcuje diskuze o architektuře a urbanismu prostřednictvím projekcí autorských dokumentů, inovativních, experimentálních i hraných filmů. Přispívá k debatám mezi architekty, politiky a veřejností o podobě, potřebách a proměnách měst, nezbytných pro další rozvoj naší společnosti a díky vstřícnosti filmového média oslovuje nejširší publikum.
Díky veřejnosti dostupnému a srozumitelnému médiu je pro filmový festival důležité poukázat i na aktuální problémy měst. Cílem je oslovit nejenom širokou veřejnost a zvýšit její zájem o architekturu, ale také skupinu zodpovědnou za rozvoj města a rozpoutat debatu o možnostech nových přístupů v architektonické praxi.
>>http://filmarchitektura.cz/

Na obrázku může být: text, kde se píše DEN ZNOJMO ARCHITEKTURY


Bauhaus Spirit
Fascinující pohled do historie legendární avantgardní školy, která propojila umění, design a řemeslo v jeden celek
Je to už 100 let, co byl Walterem Gropiem ve Výmaru založen Bauhaus. Dokumentární film popisuje fascinující příběh této školy a zařazuje ho do kontextu našeho aktuálního kulturního vývoje. Prostřednictvím rozhovorů s mnoha odborníky dokazuje, že duch Bauhausu žije dál. Současně otevírá otázku společenské utopie. Jak chceme žít dnes, a jak budeme žít?
>>https://www.csfd.cz/film/615454-vom-bauen-der-zukunft-100-jahre-bauhaus/prehled/

Vstupné: 100,-
Z důvodu omezené kapacity si rezervujte místa předem.