ZRUŠENO Líheň: Ondřej Smeykal a Petr Nikl

18/3/20 17:00
18/3/20 22:00

Do Znojma zavítá Líheň! Srdečně zveme!
Líheň je elektronické didgeridoo Ondřeje Smeykala, v doprovodu promítaných obrazů mechanicko rozpíjivých, performera Petra Nikla.

Petr Nikl: projekční rej
Ondřej Smeykal: audiotvor - elektrodidgeridoo

Jedná se o kombinovaný večer, který vytváří hudebník O. Smeykal společně s výtvarníkem P. Niklem. S Petrem Niklem se věnují spoluúčinkování v různých obměnách více než jednu dekádu. Nyní ale nabízí veřejnosti soliterní soustředěný projekt, postavený na dialogu SVĚTLA a ZVUKU.

Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých objektů, nechává rozehrát na projekčním plátně neopakovatelné fantaskní příběhy tvarů a barev.

A tak jak se projekce rozkomíhá pomocí originálních mechanismů, strojků… i  Ondřej Smeykal  doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuristicky i organicky.

Tato dvojí hra - světla a zvuku, se navzájem doplňuje a obohacuje. technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, jsou rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti.

Pro děti od 17:00
Pro dospělé: od 20:00

Vstupné:
odpolední akce pro děti: 100 Kč (dítě), 150 Kč (dospělý doprovod)
večerní akce: 250 Kč (osobu)

www.smeykal.com
www.smeykal.com/cz/lihen/140/