Antiwords

18/8/20 20:00
18/8/20 22:00


Prvním divadlením představením, které definuje prostor GaPu jako alternativní scénu, bude hra  ANTIWORDS umělecké skupiny Spitfire Company. 

Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo. Mezi charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky,  existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů.

Divadelní hra ANTIWORDS je ovlivněna dílem Václava Havla především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Menzla, který do role sládka obsadil Landovského, který během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv. Podaří se performerkám překonat tento výkon? Podaří se jim dosáhnout hraničního stavu, který odkazuje na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty.

V hlavní roli spolu s aktérkami inscenace se představí i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost. Představení Antiwords bylo uvedeno již ve třech kontinentech světa a sklízelo úspěch např. ve Washingtonu, New Yorku, Pekingu, Soulu, Busanu, Milanu, Oslu, Krakowě, Florencii, Berlině, Londýně a Edinburku.

Budeme doufat, že zaujme i vás diváky a divačky ve Znojmě. Divadelní představení Antiword je zároveň i součástí znojmeského divadelního festivalu Znojmo žije divadlem!

Ocenění:nominace na Total Theatre Award, Edinburgh Fringe 2015, Sukces léta Divadelních novin, cena Projekt roku - festival Příští vlna/Next Wave, cena za koncept - festival Skupova Plzeň.

Kredity

Koncept: Miřenka Čechová, Petr Boháč

Režie: Petr Boháč

Hrají: Jindřiška Křivánková, Michaela Hradecká, Ludmila Rašilovová, Miřenka Čechová, Eva Stará

Hudba: Sivan Eldar, Karel Gott

Vstupné: Předprodej 200 Kč / Na místě : 250 Kč

úterý 18. 8. 2020
20.00

Akci pořádá spolek Umění do Znojma, z.s. ve spolupráci s městem Znojmem, Znojemskou Besedou a Ministerstvem kultury ČR. Pro Vás.